Po zatwierdzeniu chęci połączenia się z pompą ciepła online zostaniesz przeniesiony na inną stronę internetową.
Czy chcesz opuścić stronę Strefy Pomp Ciepła w celu połączenia się z Pompą Ciepła Online?
Wbrew błędnemu nadal popularnemu przekonaniu, instalacje ekologiczne nie należą do tych „nowych, drogich technologii”, nie znajdujących zastosowania w polskich gospodarstwach domowych. Udowadniają to pompy ciepła, które są niezbędną częścią budownictwa energooszczędnego. Jak sama nazwa wskazuje następuje tutaj oszczędność energii, co automatycznie przekłada się również na korzyści ekonomiczne.
Zacznijmy od podstaw – czym w ogóle jest pompa ciepła oraz za co odpowiada?
Należy do urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, w celu wytworzenia energii cieplnej. Pompa ciepła w efektywny sposób pobiera ciepło z otaczającego nas powietrza lub z gruntu. Decydując się na pompę ciepła wybieramy urządzenie o najwyższej efektywności energetycznej ze wszystkich urządzeń grzewczych. Może być wykorzystana do różnych celów: ogrzewania domu, basenu czy też wody użytkowej, zarówno we współpracy z istniejącym źródłem ciepła jak i jako samodzielna jednostka.
Budownictwo energooszczędne stawia na tego typu instalacje, ze względu na ich liczne korzyści nie tylko ekonomiczne i użytkowe, ale również ekologiczne. A to właśnie ten ostatni czynnik staje się coraz bardziej istotniejszy w związku z walką z trującym smogiem.
Zarówno powietrzna pompa ciepła, jak i ta gruntowa bądź przystosowana do CWU posiada właściwie identyczną zasadę działania. Jedyną różnicą jest źródło, z której pobierana jest energia. Pompa ciepła powietrzna pobierze ją z powietrza, a analogicznie pompa ciepła gruntowa pozyska ją z gruntu.
Szczegółowo opisaliśmy wszystkie etapy pracy instalacji na innej naszej podstronie, jednak poniżej tłumaczymy uproszczony schemat ich działania:
Pompa ciepła absorbuje ciepło zmagazynowane w środowisku naturalnym i w ekonomiczny sposób przetwarza je w energię cieplną zasilając system ogrzewania. Czynnik chłodniczy (gaz), pracuje w zamkniętym obiegu i paruje w niskich temperaturach.
Sprężarka pompy ciepła spręża ciśnienie czynnika chłodniczego doprowadzając do temperatury odpowiedniej do celów ogrzewania. Gratisowe ciepło słoneczne wraz z wykorzystaniem energii elektrycznej, która niezbędna jest do sprężania czynnika chłodniczego, dają w rezultacie ciepło pozwalające ogrzać budynek, wodę w basenie lub CWU.
Dzięki nam, ogrzewanie domu jest tak proste i wygodne, jak w mieszkaniu. Wybierając SPC zyskujesz najwyższą jakość i gwarancję bezpieczeństwa. Posiadamy 15-letnie doświadczenie w branży, a zadowolenie klientów jest naszym priorytetem. Zajmujemy się projektem od A do Z
– najpierw dobieramy urządzenia, a później je montujemy. Możemy pochwalić się tysiącem wykonanych instalacji na terenie całego kraju. Jesteśmy w 80 miejscach w Polsce – zawsze blisko Ciebie.
Dobierzemy dla Ciebie najlepsze urządzenie – wprowadzimy do Twojego domu ciepło. Oddaj się w ręce fachowców, a Ty skup się na tym, co ważne. Odezwiemy się w ciągu 24h.
Za nami tysiące wykonanych instalacji na terenie całego kraju. Pompy ciepła montujemy zarówno w nowszym, jak i starszym budownictwie.
Zanim wymienimy liczne korzyści, które gwarantuje pompa ciepła do CWU, gruntowa, powietrzna i każda inna, warto zacząć od najczęściej wymienianej przez potencjalnych inwestorów wady: wysoki koszt inwestycji.
Czy słusznie? Odpowiedź można znaleźć na naszej podstronie „dom bez komina”, gdzie w bardzo dokładny sposób porównujemy koszty inwestycyjne pompy ciepła i kotła stałopalnego. Ponad to warto dowiedzieć się co dokładnie wpływa na wysokość końcowej ceny. Informacje na ten temat znajdziesz na „ile kosztuje pompa ciepła”. Niestety podczas budowy domu bądź modernizacji istniejącej instalacji, wiele osób rezygnuje z energooszczędnych rozwiązań ze względu na koszt wszystkich komponentów instalacji, wraz z ich montażem. Jednak warto zauważyć, że aż 84% kosztów utrzymania całego obiektu jest ściśle powiązane ze spełnianiem potrzeb grzewczych.
Oznacza to, że inwestycja w rozwiązania energooszczędne
ZWRÓCI SIĘ W BARDZO KRÓTKIM CZASIE.
Pompa ciepła (powietrze-powietrze, gruntowa, do CWU oraz powietrze-woda to rozwiązanie:
Wiele osób często rozważa, gdzie można zaimplantować tego rodzaju instalację – czy znajduje ona zastosowanie wyłącznie w nowych obiektach, stosujących już nowocześniejsze technologie, czy można je również wykorzystać w tradycyjnym budownictwie.
Jak już zostało wspomniane powyżej, pompy ciepła można eksploatować samodzielnie bądź zapewnić im współpracę z istniejącymi systemami grzewczymi (zarówno tymi olejowymi, gazowymi, jak i na paliwo stałe). Oznacza to, że sprawdzają się w każdym rodzaju budownictwa. Ważny jest stopień zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Im lepiej docieplonym tym zapotrzebowanie maleje.
W obu przypadkach warto dokładnie przemyśleć wybór firmy, której zostanie zlecona instalacja. Tylko doświadczona firma przedstawi rzetelną ofertę z dobrze dobraną mocą pompy ciepła. W ten sposób można otrzymać wydajną, odpowiednio dobraną pompę ciepła o przedłużonej żywotności.
Podgrzewacze dedykowane do współpracy z pompami ciepła. Charakteryzują się dużą powierzchnią wężownicy, dzięki której szybko podgrzewamy wodę…
Spełnia rolę dużego sprzęgła w celu zrównoważenia hydraulicznego.Daje również możliwość zastosowania strefowego regulowania temperaturą w pomieszczeniach oraz pozwala na podpięcie…
W przypadku podgrzewania wody użytkowej stosowana jest dedykowana pompa ciepła do CWU – najczęściej jest to instalacja typu powietrze-powietrze…
jako zabezpieczenie C.W.U. poniżej. W zależności od modelu pompy ciepła może być zintegrowana z pompą ciepła lub zamontowana w podgrzewaczu C.W.U.. Moc grzałki 2 kW
obwodu centralnego ogrzewania. Energooszczędna pompa Wilo Yonos Pico. Minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi zaledwie 4 Waty. W ciągu roku pompa zużywa jedynie 49 kWh!
obwodu centralnego ogrzewania. Energooszczędna pompa Wilo Yonos Pico. Minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi zaledwie 4 Waty. W ciągu roku pompa zużywa jedynie 49 kWh!
firmy Afriso. Stosowany jest tylko przypadku mieszanej instalacji centralnego ogrzewania – podłogówka/grzejniki. Montowany jest na obiegu…
do c.w.u. oraz do c.o. Element instalacji centralnego ogrzewania zabezpieczający układ podczas nadmiernego wzrostu ciśnienia czynnika grzewczego.
wykonana z wysokiej jakości pianki polietylenowej o zamkniętych porach, dzięki której unikamy strat ciepła.