Po zatwierdzeniu chęci połączenia się z pompą ciepła online zostaniesz przeniesiony na inną stronę internetową.
Czy chcesz opuścić stronę Strefy Pomp Ciepła w celu połączenia się z Pompą Ciepła Online?
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór do programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. W ramach projektu można otrzymać dofinansowanie do wymiany kopciuchów i poprawy efektywności energetycznej w mieszkaniach znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Budżet programu wynosi 1,4 mld zł.
Celem programu jest wymiana nieefektywnych źródeł ciepła oraz poprawa wydajności energetycznej lokali mieszkalnych znajdujących się z budynkach wielorodzinnych. Zastosowanie nowocześniejszych urządzeń grzewczych przyczyni się do poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Jest to pierwszy program, skierowany do mieszkańców bloków czy kamienic – można powiedzieć, że stanowi on uzupełnienie programu „Czyste Powietrze”, który działa już od 2018 r.
W ramach projektu można otrzymać dopłatę na:
Program priorytetowy „Ciepłe Mieszkanie” został podzielony na trzy poziomy, ze względu na kwotę dofinansowania, którą można otrzymać.
Poziom podstawowy – beneficjentem może zostać każdy właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego roczne dochody nie przekraczają kwoty 120 tys. zł.
W tym przypadku można otrzymać:
Poziom podwyższony – beneficjentem może zostać każdy właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego miesięczne dochody nie przekraczają kwoty:
W tym przypadku można otrzymać:
Poziom najwyższy – beneficjentem może zostać każdy właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego miesięczne dochody nie przekraczają kwoty:
W tym przypadku można otrzymać:
Bez względu na poziom programu i kwotę dofinansowania, warunkiem otrzymania wsparcia będzie zobowiązanie beneficjenta końcowego, że po zakończeniu realizacji inwestycji w mieszkaniu, nie zostaną zamontowane inne źródła ciepła o klasie gorszej niż 5 według normy europejskiej EN 303-5.
Głównym beneficjentem programu jest gmina – to ona otrzymuje dotacje od NFOŚiGW i nadzoruje przebieg całego projektu. Przeprowadza nabór, ocenia wnioski i zawiera umowy z beneficjentem końcowym (osobą fizyczną posiadającą tytuł prawny, wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego).
Gminy mogą starać się o dofinansowanie w trybie ciągłym, który został podzielony na 2 nabory. Pierwszy nabór trwa do 31 grudnia 2022 r., drugi do 31 grudnia 2023 r., – w zależności od dostępności środków.
Wszystkie dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o dofinansowanie z programu „Ciepłe Mieszkanie” można znaleźć tutaj.
Zdajemy sobie sprawę, że zasady programu „Ciepłe Mieszkanie” mogą być niejasne. Mało kto ma czas i ochotę na przeanalizowanie tak dużej ilości informacji. Nie martw się – zrobimy to za Ciebie!
Chętnie pomożemy Ci przygotować wniosek i otrzymać dofinansowanie.
Za nami tysiące wykonanych instalacji na terenie całego kraju. Pompy ciepła montujemy zarówno w nowszym, jak i starszym budownictwie.